Provozováno na realitním systému Realman

ukázka článku

Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Deloitte. Studie připomíná, že evropské stavebnictví klesá od roku 2009. Na poklesu v posledních letech se podle Deloitte podepsaly i politiky evropských vlád zaměřené na snížení deficitu. "V roce 2013 je pozitivní růst v rámci eurozóny očekáván pouze v Německu, Rakousku, ve Slovinsku a na Slovensku," uvádí Deloitte. "Pokud jde o země mimo eurozónu, nárůst stavebních investic přibližně o čtyři procenta v roce 2013 je očekáván v Litvě a Rumunsku, avšak prognózy pro ostatní země, jako je Polsko, Česká republika a Velká Británie, jsou mnohem méně optimistické."

Podle studie lze ale už sledovat známky oživení stavebního sektoru. Největším stavebním firmám v EU se podařilo už loni meziročně zvýšit tržby o 7,7 procenta. Investice do stavebnictví by podle Deloitte měly v příštím roce růst o 1,4 procenta a růst by se měl objevit ve více zemích. Ze států eurozóny se propad očekává pouze ve Španělsku, v Itálii, ve Slovinsku a na Kypru. Prognózu pro státy mimo eurozónu společnost nezveřejnila.

Mírné oživení evropského stavebnictví v příštím roce předpokládá i oborové sdružení Euroconstruct. Ve své červnové zprávě uvedlo, že v příštím roce by stavební výroba měla v roce 2014 růst o 0,5 procenta, silnější růst pak čeká v roce 2015.

Autor: Redakce Sreality

Zdroj: ČTK

popis tabulky
Ukázka
100 100
23 23